MEND Serisi

       MEND Serisi

  • Cihazımız; 5 farklı güç tipinde olup endüstriyel kapalı veya yarı açık alanlarında ekonomik ısıtma amaçlı kullanım için tasarlanmıştır.
  • 3 ısı kademesi ile uzaktan kumandalı ve modülasyonludur.
  • Cihaz; ısı konforu ve enerji tasarrufu sağlamanıza yardımcı olur.
  • LPG, LNG ve Dogalgaz ile uyum sağlar.
  • Cihazlarımızda emniyetli gaz valf sistemi kullanılmaktadır.
  • Uçak hangarı / Depo, Üretim alanları, Lojistik Depoları, Uçak hangarları, Tamirhaneler, Araba Galerileri, Spor Salonları, Buz Pistleri

TEKNİK TABLO

Uygulama Görselleri

MEND Serisi – Endüstriyel Alanlarda Yüksek Yoğunluklu Çalışma Prensibi

Atadeniz Isı – Endüstriyel Seramik Cihazı; ticari ve endüstriyel kapsamlı mekanlar ve hollerin ısıtılmasında kullanılmaya yönelik, yüksek yoğunluklu ısıtıcısıdır. Cihaz, su sıçramasından korunmalıdır. Hollerin yerel standartlara ve düzenlemelere göre uygun şekilde havalandırılması gerekir. Avrupa standartları, kurulu kWh başına 10 m3’lük bir pozitif hava yer değişimi öngörmektedir.

Teknoloji

Cihazımızın paslanmaz çelik yanma haznesi vardır ve 20 kW ila 51 kW sınıflandırma ile sizlere ulaştırırız. Modern enjeksiyon brülörü, en küçük üniteden en büyük üniteye neredeyse hiç kirlenme olmaksızın kullanım sağlar. Kurulumu kolay reflektör, yüksek refleksiyonlu malzemeden yapılmaktadır ve yakalanan ısıyı insanların yakınlarına yönlendirmektedir.

Kontroller

MEND serisini, bir ya da iki aşamalı ısıtıcı olarak tasarladık. İki aşamalı ısıtıcılar için, ikili bir nozül,sabit gaz basıncı altında iki aşamalı düzenlemeye olanak sağlar. Gaz akışı, değişen nozül ağzı boyuyla kontrol edilir.

Sanayi Tipi Radyant Isıtıcılar, Yüksek Verimli Infrared Teknolojisi

Alman yüksek enerji tasarruflu teknoloji geleneğine uygun olarak geliştirilmiş plakalı ve camlı Sanayi Tipi Seramik Radyant ısıtıcıları ısıtma portföyünün en iyi ürünlerindendir. Atadeniz Isı olarak; Türkiye’nin önemli markalarına çözüm sunuyoruz. Bu minvalde; Endüstriyel alanlar, fabrikalar, hangarlar, depolar, lojistik merkezleri, buz pistleri, ibadethaneler, alışveriş merkezleri ve açık kapalı spor alanları için en çok tercih edilen yüksek ısı verimliliğine sahip portatif ürünlerdir.

Ürünlerimiz çağdaş teknoloji enstrümanlarını takip etmektedir. Hijyenin önemli olduğu mekanlarda bu tip ısıtmalar oldukça işlevseldir. Cihazımız yerdeki ya da sistem içerisindeki tozu ve kirli hava akışını kendi haznesinde saklamaktadır. İzolasyondan çok etkilenmediğinden ısı kayıplarından oluşacak giderlerden de tasarruf sağlamaktadır. Böylece istenmeyen kirlilik problemi yaşamayız.

Ürünlerimizde; reflektör ve plaka kullanılmaktadır. Bu plakalarımız; yüksek verimli yanma sağlar. Aynı zamanda, yakıcıların yüzeyi maksimum sıcaklığa ulaşmış olur. Fakat genişletilmiş reflektörler sayesinde üstün performans elde etmiş oluruz.  Cihazlar modüler montaj ekipmanları ile bütün yüzeylere ve istenilen yüksekliklere kolaylıkla monte edilir.Özel bakım programına ihtiyaç duyulmadan uzun yıllar sorunsuz çalışma imkanı verir. Bunun dışında, Cihazlarımız yüksek ısı verimini montajlandığı alanlarda sağlar. Son olarak, uygulandığı alanlara güneş ısısını ulaştırır.

Ürünlerimizin tümü GAZMER onaylı ve CE sertifikalıdır.